Jakie prezenty na parapetówkę?

Prezent na parapetówkę
Okazja - prezenty

Impreza zwana parapetówką odbywa się z okazji wprowadzenia się do nowego mieszkania. Często urządzana jest jeszcze w niekompletnie wyposażonych wnętrzach, stąd nazwa – goście muszą korzystać z parapetów (między innymi) żeby postawić jakieś naczynia, bo w mieszkaniu brakuje mebli. Specyficzny klimat tej imprezy doceniają nie tylko osoby młode; również nieco starsi goście będą się dobrze bawić w tego typu okolicznościach.

Niewielki bądź całkiem spory upominek
W dobrym tonie jest przynieść prezent, który posłuży do umeblowania, urządzenia pomieszczeń lub będzie funkcjonalnym dodatkiem przydatnym właścicielom. Nie musi to być nic wielkiego, często nawet drobny upominek odpowiadający gustom i potrzebom nowych mieszkańców będzie „na wagę złota”. Jeśli osoby zaproszone na parapetówkę przed imprezą umówią się, co kto kupuje, okaże się to całkiem miłe i pozwoli uniknąć dublowania rzeczy, ale nie jest to konieczne. Z uwagi na dość swobodny charakter wydarzenia większość gości decyduje się na niezbyt kosztowne prezenty, przeważnie małe AGD, dodatki do kuchni, łazienki, bibeloty, pamiątki czy ozdoby „na szczęście”. Przyjęło się również, że bezwzględnie przynosi się ze sobą butelkę dobrego, markowego alkoholu.

Czy ciężko wybrać prezent na parapetówkę?
Urządzający parapetówkę zapraszają na imprezę swoją rodzinę, znajomych, ale czasem też zupełnie obce osoby z nadzieją na zawiązanie relacji – sąsiadów z budynku lub mieszkających w pobliżu. Ludzie ci nie mają przeważnie pojęcia o preferencjach czy potrzebach gospodarzy, jak więc mogą wykazać się trafionym prezentem? Rozwiązania są dwa. Pierwsze wymaga udania się z wizytą do sąsiadów i próby wydedukowania podczas rozmowy, czego mogą sobie życzyć. Drugie zakłada nabycie uniwersalnego prezentu, wspomnianego alkoholu, wysokiej jakości słodyczy lub czegokolwiek o zbliżonym koszcie. Prezent taki ma tę zaletę, że nawet, jeśli nie do końca przyda się gospodarzom, będą oni mogli przekazać go dalej z jakiejś ważnej okazji.  Sam moment wręczania atrakcyjnie opakowanego podarunku ma już duże znaczenie i stanowi ważny punkt na tym etapie budowania wzajemnych relacji.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pomysł na walentynki
Okazja - prezenty
Kilka pomysłów na Walentynkę

Święto zakochanych… Czy może być piękniejsza okazja do obdarowania bliskiej osoby jakimś miłym drobiazgiem? Wprawdzie nie wszyscy w Polsce traktują Walentynki poważnie (podobnie jak Halloween), ale z roku na rok ten romantyczny dzień zyskuje coraz większą ilość zwolenników. I dobrze, bo tego typu dni są przyjemne i można wykorzystać ich …